8 maja 2015

8 reklam sieci ICA

Chociaż przerwa na reklamy nie budzi zwykle miłych emocji, zdarzają się spoty, które cieszą się popularnością i goszczą na ekranach telewizorów przez długie miesiące. U nas swego czasu każdy znał reklamy z udziałem kabaretu Mumio, ostatnio prym wiedzie "blondynka z Playa". A co powiecie na najdłużej wyświetlaną serię reklam na świecie?
Jeśli kiedykolwiek byliście w Szwecji bądź chociaż czytaliście szwedzkie powieści, istnieje spora szansa, że spotkaliście się już z tą nazwą. ICA AB to szwedzkie przedsiębiorstwo korzeniami sięgające 1917 roku, właściciel sieci sklepów samoobsługowych oplatająca całą Szwecję, Norwegię oraz kraje bałtyckie. Pod marką ICA znajdziemy zarówno wielkie hipermarkety jak i mniejsze lokalne sklepiki.

W 2001 roku powstała seria reklam sieci ICA, która, co by nie mówić, podbiła serca Szwedów. Ich bohaterami są pracownicy sklepu i ich codzienne perypetie. Te mini-historyjki pełne są humoru i trudno nie polubić gapowatego Ulfa czy profesjonalnego Stiga (ICA-Ulfa i ICA-Stiga). Kiedy w lutym serię opuścił Hans Mosesson, napisał o tym nawet Dagens Nyheter! A co powiecie na stronę na Wikipedii i aplikację mobilną?


Oto kilka wybranych reklam. Więcej znajdziecie na kanale ICA na YouTube.


Zobacz też:
5 reklam Ikei
Świąteczna gazetka reklamowa marketu ICA
ICA-såpan – världens längsta reklamsåpazdjęcie: Hybrid grocery cart. via photopin (license)

2 komentarze:

  1. Właśnie wybieram się w jeden z wakacyjnych weekendów do Szwecji. Już nie mogę się doczekać, co mnie tam spotka;-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Te reklamy są po prostu niesamowicie ciekawie.Uważam że dużo osób te reklamy powinny oglądać w wolnych chwilach.

    OdpowiedzUsuń