22 września 2014

Jak super szybko szukać w internecie

Nauka języków to ciągłe szukanie. Szukamy słów w słowniku, wyszukujemy artykuły w Wikipedii, odnajdujemy filmiki na YouTube i oddajemy codziennie cześć Wielkiemu Google. Dzisiaj przedstawię super szybki sposób na korzystanie z wyszukiwarek. (Tylko dla użytkowników przeglądarki Firefox).
Zaczynamy od utworzenia nowego folderu w zakładkach. Jest on potrzebny, gdyż musimy utworzyć i gdzieś przechowywać pliki potrzebne do szybkiego wyszukiwania. Wystarczy rozwinąć zakładki i kliknąć prawym przyciskiem. Z menu które się pokaże wybieramy "Nowy folder". Możemy go nazwać jak tylko chcemy, nie jest to ważne.Teraz możemy już przystąpić do utworzenia samego wyszukiwania. Wchodzimy na stronę gdzie znajduje się interesująca nas wyszukiwarka. W moim przypadku będzie to Google Sverige. Klikamy prawym przyciskiem w pole wyszukiwania. Z menu wybieramy "Utwórz słowo kluczowe dla wyszukiwarki" ("Add a Keyword for this Search").Pierwsze pole, które musimy wypełnić, to nazwa dla wyszukiwania. W drugim polu wybieramy folder, który utworzyliśmy w pierwszym kroku. Trzecie pole jest najważniejsze. Wpisujemy tutaj "hasło", które pozwoli nam rozpocząć wyszukiwanie. Im krócej tym lepiej! Zapisujemy i możemy już korzystać z ulepszonych mocy naszej przeglądarki.Od tej pory nie musimy już wchodzić na stronę z wyszukiwarką, aby rozpocząć wyszukiwanie. Możemy to zrobić z poziomu dowolnej strony www, wykorzystując w tym celu pasek adresu (Ctrl+L). Wpisujemy najpierw nasze hasło ("gs") a następnie wyszukiwaną frazę.Kiedy klikniemy Enter, zostaniemy automatycznie przeniesieni na stronę z wynikami, tak jakbyśmy normalnie korzystali z Google.
Niestety, takiego wyszukiwania nie da rady ustawić dla Lexinu. :(zdjęcie: Tim Green aka atoach via photopin cc / cropped from the original

5 komentarzy:

 1. Wystarczy przerzucić się z Firefoxa na Chrome i wtedy już bez żadnych tricków możemy korzystać z wyszukiwarki Google z paska adresu... :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nawet nie wiesz, jak bardzo przydał mi się ten wpis! Już sobie utworzyłam odpowiednie foldery i wszystko działa super. Zaoszczędzę cenne minuty. Dzięki!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szczególnie, że używam różnych wyszukiwarek.

   Usuń
  2. Justyno, nie wiem, czy to wynika z treści wpisu, ale folder wystarczy tylko jeden. Kłamię, właściwie to nie trzeba tworzyć żadnego nowego folderu. On jest w celu zachowania porządku / nierobienia burdelu w Zakładkach. Wyszukiwania można zapisać normalnie wśród reszty Zakładek albo w Zakładkach nieprzypisanych.

   Usuń